26.12.2012  Evde Bakım Hizmetleri
Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri
   Merkezimizde Sağlık Bakanlığı'nın Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında başlatılan Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri  kişinin bulunduğu ev ortamında Evde Sağlık Ekibimiz tarafından yapılmaktadır.
 
Kimler Yararlanabilir ?
  Evde hasta takibi zorunlu engelli ( fiziksel ve mental) yatalak ve benzeri durumda olan ( koah,felç,terminal dönem kanserler vb )  hastalar bu hizmetten yararlanabilirler.
 
Evde Ağız ve Diş Sağlığı Ekibimiz
  Evde Ağız ve Diş Sağlığı ekimizde diş hekimi,hemşire,diş teknisyeni ve şoför görev yapmaktadır.
 
Evde Sunulan Ağız ve Diş Sağılığı Hizmetleri Nelerdir ?
  Merkezimizde Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleride diş çekimi,sabit ve hareketli protez işlemleri yer almaktadır. Diş Hekimlerimiz, muayeneleri sonucunda hastadan, mevcut hastalıkları ve genel durumu nedeniyle konsültasyon isteyebilir. Talep edilen konsültasyonların sonucu göre hastalıkların tedavi işlemlerine devam edilir.
 Hareket Kabiliyetini kaybetmemiş , sağlık kuruluşlarına gelebilen ve sağlık sorunları çok ağır tablolar oluşturmayan hasta grubu bu hizmetin kapsamında değildir.
 
Evde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri Kapsamında Yapılan Tedaviler
 1- Diş Hekimliği hizmetleri: Hastanın kendisinin ve/veya bakımı üstlenen kişilerin ağız hijyeni konusunda eğitilmesi, topikal flor uygulamaları, fissür koruyucu uygulamaları.
 2-Cerrahi : Hastanın Sistematik problemi ( kalp hastanlığı,şeker hastalığı vb.) yoksa basit diş çekimleri.
 3-TEdavi: Basit çürüklerin tedavisi.
 4-Protez : Hareketli protezler, kron köprü simantasyonu, vuruk alımı, kroşe,diş ilavesi,kırık tamiri,besleme ve yumuşak astar.
 5- Basit diş temizliği.
 
Evde Sağlık Hizmetlerine Nasıl Başvurulur ? 
Başvuru Telefonu : 444 38 33 ' den 06'yı Tuşlayarak.